Novinky -  aktuality -  informace

 

Září - vendemmia - vinobraní a první poznatky ..................

- konec srpna a začátek září znamená pro vinařské oblasti Itálie zpravidla zahájení sklizně . V Piemonte již probíhá sklizeň bílé odrůdy Moscato, která je pro většinu vinařů také signálem, jak budu dozrávat ostatní bílé odrůdy. Všeobecně se očekává, že letošní vendemmia - vinobraní v Piemonte  bude o 10 - 14 dnů dříve než je standardní termín. Pro oblast Jižního Tyrolska platí zpravidla pozdější termín i pro bílé odrůdy díky klimatickým  rozdílům a zejména také díky vyšší nadmořské výšce ve které jsou známé tyrolské odrůdy pěstovány.

- pokud vše půjde "podle předpokladů", tak letošní rok 2022 by měl patřit mezi vynikající ročníky a tak se již nyní můžeme těšit na potvrzení těchto předpokladů u bílých odrůd zpravidla již degustací začátkem roku 2023 a u červených odrůd si musíme ještě chvíli počkat s nadějí na udržení stabilního počasí v měsících září a říjen 2022.

Pak už je to vše v umění a dokonalosti enologů, kteří připravují školení vína .....Nám milovníků červených vín tak nezbývá než jim dopřát trochu klidu a očekávat první sklenku v průběhu roku 2023 respektive dalších.......

 


 

 

 

 

 

 

 

 

OTTIMI VINI - adresa: Gagarinova 761, Liberec 460 07, tel: +420 602 185 189, e-mail: info@ottimivini.cz