Novinky -  aktuality -  informace

Srpen - jak na kvalitu skladování vína .....

- na jednoduchou otázku pasuje i jednoduchá odpověď - nešetřit na na kvalitním prostředí ve skladu ( teplota a vlhkost), ve vinném sklípku nebo na nákupu prostorné a kvalitní dvoustupňové vinotéky. Základem všeho je také pozorně vybírat mezi dodavateli - přímými dovozci a vždy se osobně přesvědčit v jakých podmínkách pro Vás zejména bílá vína uchovává - skladuje. Pokud tomu tak není - poznáte sami po otevření láhve. 

-  milovníkům spumante doporučuji volbu perfektního VOLLI - kód 704 , které reprezentuje umění italských vinařů při zpracování typických bílých odrůd v lokalitě Emilia Romagna - provedení Brut.

- unikátní bílá odrůda Arneis, která je v omezené hektarové ploše pěstována v oblasti Piemonte - lokalita Roero je základem pro zpracování v poslední době na vzestupné tendenci obliby špičkového Roero Arneis - kód 678. Neváhejte ochutnat toto výjimečné bílé víno a poznat tak další rozmanitost italského vinařství.  

 

Září - vendemmia (vinobraní) v Itálii a výsledek ........

- je obecným pravidlem pro italské vinaře, že výsledek vrcholícího období celoroční práce na vinicích - vinobranní, odpovídá vloženému objemu a kvalitě práce v průběhu celého roku. Při vlastním zpracování produktu ve vinařství se již nic nedožene i když významnou rolí je umění enologa, který je "posledním " článkem pomyslného řetězu při zpracování.

- se zahájením vendemmia - vinobraní, které je letos v Itálii o cca 15 dnů dříve než minulé roky, jsou spojeny v rámci všech vinařských oblastí Itálie také  i několikadenní oslavy vína, kdy stojí za to některé akce osobně shlédnout - jde zpravidla o ojedinělé zážitky

- tak a s přícházejícím podzimním období nastává i čas pro červená vína, tak neváhejte a připravte se na chvíle strávené se sklenkou kvalitního italského vína

OTTIMI VINI - adresa: Gagarinova 761, Liberec 460 07, tel: +420 602 185 189, e-mail: info@ottimivini.cz